6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Zelensky: Ne po mbrojmë shtetin tonë vetëm

Volodymyr Zelensky u ka bërë një lutje tjetër aleatëve perëndimorë për të ndihmuar Ukrainën dhe për të ndaluar sulmin brutal të Rusisë.

“Këtë mëngjes ne po mbrojmë shtetin tonë të vetëm. Si dje, forcat më të fuqishme në botë po shikojnë nga larg”, tha Zelensky në fjalimin e tij drejtuar kombit këtë mëngjes.

“A ishte Rusia e bindur nga sanksionet e djeshme? Ne dëgjojmë në qiellin tonë dhe shohim në tokë se kjo nuk mjaftonte”, tha ai, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv

Më Shumë

Rrahje për pronë në një familje në Prizren: Vëllai i madh e bën për spital vëllain e vogël

Një person dyshohet se ka sulmuar fizikisht vëllain e tij më të ri në moshë në Prizren. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflikti...

Ish-sulmuesi i Interit u nda me bashkëshorten e tij 24 ditë pas martesës

Ndeshjet e Kupës së Botës bëhen shkak për ndarjen e ish-sulmuesit të Interit me bashkëshorten e tij pas 24 ditësh martesë. Vetëm kaq zgjati martesa...

Lajmet e Fundit