7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Aksdient në Suharekë, goditi me veturë një konstruksion të metalit dhe ajo goditi punëtorin

Një aksident trafiku me lëndime ka ndodhur dje në fshatin Mushtisht të Suharekës.

Sipas raportit ditor të policisë, bëhet e ditur se vozitësi mashkull kosovar me automjet nuk ka respektuar punëtorin mashkull kosovar i cili ishte duke rregulluar komunikacionin, ku ka goditur një konstruksion të metalit dhe ajo më pas ka goditur punëtorin.

Punëtori i lënduar është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

Ndërkaq, nga policia kanë bërë të ditur se rasti është duke u hetuar.

Më Shumë

“Le Matin” më 1912: Përfituesit e luftës

Ky shkrim është botuar 110 vjet më parë në gazetën e Parisit “Le Matin” dhe flet për aktin e jashtëzakonshëm të Ismail Qemalit, shpalljen...

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit