6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Tavani i çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme, ka shtrenjtime

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar çmimin maksimal të lejuar për shitjen e derivateve në 24 orët e ardhshme.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 79 centë, i benzinës 1 euro e 41 centë, derisa i gazit 75 centë.

Krahasuar me dje, çmimi i naftës ka mbetur i njëjtë, derisa i benzinës dhe gazit është shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00.

Më Shumë

Totaj: Lidhja jonë me Britaninë është historike dhe e shumëfishtë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetarin Kujtim Gashi, ka takuar të dërguarin e kryeministrit të Britanisë së Madhe për...

Ishin duke shkuar në shkollë, dy vajza plagosen rëndë pas një sulmi me thikë

Dy vajza kanë pësuar lëndime kur u sulmuan gjatë rrugës për në shkollë në Gjermaninë jugperëndimore të hënën në mëngjes. Kështu ka thënë një zëdhënës...

Moti për sot

Lajmet e Fundit