16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Simeone hedh poshtë akuzat se ka abuzuar Felix-in

Trajneri i Atletico Madrid-it, Diego Simeone ka hedhur poshtë akuzat për ngacmim pasi raportet pretenduan se Joao Felix donte të largohej nga klubi.

Felix ka bërë vetëm shtatë startime për Atletico këtë sezon dhe portugez ishte një zëvendësues i papërdorur në ndeshjen më të fundit të skuadrës së tij në Champions League kundër Club Brugge të mërkurën.

Kjo çoi në sugjerime në Portugali se Simeone po e trajtonte ashpër Felix-in, por menaxheri i Atletico-s tha në një konferencë shtypi të premten se ai do të zgjidhte sulmuesin kur të fillonte të luante më mirë.

“Ekipi është me të vërtetë i mirë dhe realiteti është një gjë tjetër, fusha e lojës. Dhe në realitetin e fushës së lojës gjëja është se ka një trajner që zgjedh lojtarët më të mirë si rezultat i asaj që sheh”, tha Simeone.

“A mendoni se unë nuk po luaj Joao për të humbur? Asnjë trajner nuk e bën këtë”.

“Kur ai fillon të luajë përsëri mirë në stërvitje, ai punon, ai rikuperon prekjen e tij të golave, për të cilën ne kemi nevojë, ai do të luajë. Por ndërsa unë jam këtu, ka të bëjë me performancën, prandaj luajnë shokët e tjerë të skuadrës. Është e qartë se sa herë që ishte i mirë, ai luante”. /Albanianpost.com

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 700 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1745 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Temperaturat sot deri në 33°C, apelohet për kujdes ndaj rrezeve të diellit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbaj mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit