3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Aksident mes kamionit e veturës në Prizren, një i lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova” mbrëmjen e së premtes, në drejtimin Prizren-Vërmicë.

Si pasojë e këtij aksidenti, një person ka pësuar lëndime.


Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Në ora 18:24, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në autostradë drejtimi Prizren-Vërmicë (dalja jug). Në aksident janë përfshirë dy automjete, një veturë dhe një kamion. Si pasojë e aksidentit drejtuesi i veturës ka pësuar lëndime. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Njësitet policore kanë bërë shikimin e vend-ngjarjes”, tha Krasniqi. /Telegrafi/

Më Shumë

Vdes në moshën 66-vjeçare aktori amerikan, Clarence Darnell Gilyard Jr.

Clarence Gilyard, një aktor veteran që kishte role të dukshme në “Die Hard”, “Matlock” dhe “Walker, Texas Ranger”, i cili më vonë u bë...

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Lajmet e Fundit