10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Refuzoi ta pranonte si vajzën e tij, Eto’o humbet gjyqin

Kamerunasi Samuel Eto’o humbi një çështje në gjykatë.

Ish-sulmuesi i Barcelonës do të duhet t’i japë një pagesë mujore prej 1400 euro për vajzën e fundit të njohur dhe të lindur nga një lidhje me Adileusa do Rosario.

Nëna ka treguar reagimin e ish-futbollistit: “Kur i thashë që isha shtatzënë, ai m’u përgjigj se isha si të gjitha femrat që shkojnë të kërkojnë futbollistë, se isha një prostitutë dhe se duhet të bëja abort. Isha e dashuruar me të dhe mendova se ai do të sillej më mirë me mua”.

Gjykata civile e Madridit vendosi për çështjen, pas një gjyqi katërvjeçar. Vajzat e Eto’os janë tetë: Annie, Etienne, Junior, Sona, Sienna, Lynn, Maelle dhe tani Erika.

Legjenda e Kamerunit që po ashtu është ambasador në FIFA, nga tani e tutje do të ketë kujdesin për vajzën dhe nëna e saj do të marrë një dëmshpërblim të madh.

Kujtojmë se në muajt e fundit bota e futbollit është e përfshirë nga skandalet, me disa futbollistët që kanë akuza për përdhunime dhe kërcënime me vrasje.

Më Shumë

Moti për sot

Moti në Kosovë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu të intensitetit të dobët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 e 2 gradë...

Ish-presidenti rus e quan NATO-n ‘entitet kriminal’

NATO e dyfishoi të martën angazhimin e saj për ta përfshirë një ditë Ukrainën në radhët e saj, një premtim që disa zyrtarë dhe...

Lajmet e Fundit