-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Aksident në fshatin Zhur, katër persona mbesin të lënduar

Një aksident ka ndodhur në fshatin Zhur të Prizrenit, ku si pasojë janë lënduar katër persona, raporton PrizrenPress

Sipas informatave nga Policia e Kosovës, aksidenti raportohet të ketë ndodhur të enjtën në mbrëmje, rreth orës 19:30, ku i dyshuari mashkull kosovar deri sa ishte duke drejtuar veturën e tij, nga pakujdesia dhe duke marr veprim të pasigurt për kthim në të majtë është goditur nga automjeti tjetër të cilin e drejtonte viktima mashkull kosovar.

Si pasojë e aksidenti lëndime trupor e kanë pësuar katër viktima tri femra dhe një mashkull kosovarë ku njëra nga pasagjeret ka pësuar lëndime të rënda – frakturë dhe është ndalur për tretman të mëtutjeshëm, ndërsa të lënduarit tjerë pas tretmanit janë liruar për në shtëpi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rita Ora falënderon Postën e Kosovës për nderimin me pullë postare

Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e saj u lëshua në qarkullim...

Grabitje e armatosur në Prizren: Pronari i shtëpisë kacafytet me hajdutin

Grabitjet e vjedhjet nëpër shtëpi e banesa përveç që po sjellin humbje të mëdha, po shkaktojnë edhe pasiguri e ankth te qytetarët, që shpesh...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit