1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Aktorja Hajrie Rondo në gjendje të rëndë, “thirrje” për ndihmë në rrjetet sociale

Hajrie RondoNjë thirrje për të ndihmuar aktoren e madhe të skenës shqiptare Hajrie Rondo e cila vuan nga një sëmundje e rëndë është përhapur në rrjetin social “facebook”. Aktorja nuk ka të ardhura të mjaftueshme financiare për tu kuruar ndaj në rrjetet sociale dhe në Bashkinë e Fierit po zhvillohet një fushatë sensibilizuese për ta ndihmuar. Ditën e sotme në sallën e Bashkisë Fier ftohen të gjithë qytetarët të japin një kontribut sa kanë mundësi në ndihmë të aktores Rondo. Ndërkohë më poshtë do të gjeni edhe një numër llogarie ku mund të kontribuojë kushdo që ka mundësi.

Aktorja Hajrie Rondo numëron më shumë se 120 role në teatër dhe film.

Më Shumë

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e aeroplanit më të madh në botë

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e avionit më të madh në botë, ka thënë Shërbimi i Sigurisë i Ukraine. Ish-drejtori i...

Lajm i mirë/ Ra pa ndjenja në tokë, basketbollisti i Bashkimit në gjendje stabile shëndetësore

Një ngjarje shqetësuese ka ndodhur sonte gjatë ndeshjes, Bashkimi – Golden Eagle Ylli. Basketbollisti i Bashkimit, Terrance Ferguson kishte probleme shëndetësore dhe ka rënë pa...

Lajmet e Fundit