13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Ancelotti jep lajmin e hidhur: Kapitulli im i fundit është Reali

Në një intervistë me gazetën italiane “Il Messaggero”, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tregon se ka vendosur se kur do të vjen koha për pensionimin e tij.

Ancelotti tha se pas aventurës me kampionin evropian do ta përmbyllë karrierën e tij si trajner.

“Pas Real Madridit, unë do të pensionohem. Ky kapitull do të mbyll karrierën time si trajner. Real Madridi nënkupton nivelin më të lartë, kështu që ka kuptim ta konsiderojë këtë klub si fundin e karrierës sime”, tha Ancelotti për “Il Messaggero”.

Deri tani në rrugëtimin e tij si trajner, Carlo Ancelotti kishte një karrierë të bujshme duke ka fituar dy herë Kupën e Botës për Klube të FIFA-s, dhe është gjithashtu trajneri me më shumë triumfe në Superkupën e UEFA-s, pasi ka fituar trofeun në katër raste, duke drejtuar Milanin dhe Real Madridin.

Sezonin e kaluar, Ancelotti fitoi trofeun e La Ligas dhe atë të Ligës së Kampionëve me Real Madridin.

Më Shumë

Takimi i fundit me Hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Më 6 mars mbahet seanca e Kuvendit të Komunës së Prizrenit

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt, e cila do të...

Lajmet e Fundit