16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Ancelotti jep lajmin e hidhur: Kapitulli im i fundit është Reali

Në një intervistë me gazetën italiane “Il Messaggero”, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tregon se ka vendosur se kur do të vjen koha për pensionimin e tij.

Ancelotti tha se pas aventurës me kampionin evropian do ta përmbyllë karrierën e tij si trajner.

“Pas Real Madridit, unë do të pensionohem. Ky kapitull do të mbyll karrierën time si trajner. Real Madridi nënkupton nivelin më të lartë, kështu që ka kuptim ta konsiderojë këtë klub si fundin e karrierës sime”, tha Ancelotti për “Il Messaggero”.

Deri tani në rrugëtimin e tij si trajner, Carlo Ancelotti kishte një karrierë të bujshme duke ka fituar dy herë Kupën e Botës për Klube të FIFA-s, dhe është gjithashtu trajneri me më shumë triumfe në Superkupën e UEFA-s, pasi ka fituar trofeun në katër raste, duke drejtuar Milanin dhe Real Madridin.

Sezonin e kaluar, Ancelotti fitoi trofeun e La Ligas dhe atë të Ligës së Kampionëve me Real Madridin.

Më Shumë

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit, lagjet...

Hapet sezoni i gjuetisë, me përjashtim të Rajonit të Prizrenit

Me datë 12 Shator 2022 Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka nxjerr vendimin për hapjen e sezonit të gjuetisë në Republikën e...

Lajmet e Fundit