13.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Anthonya Joshua pranon të ndeshet me Tyson Furyn

Anthony Joshua e ka pranuar ftesën e Tyson Furyt për t’u ndeshur.

 

Fury publikoi një video në llogaritë e tij në rrjete sociale, ku ia ofroi bashkëvendësit të tij një mundësi për të luftuar për titujt e WBC-së.

“Anthony Joshua, e di që sapo e ke humbur një luftë nga Usyku, dhe e di që je pa rripa për momentin, andaj do të doja që ta ofroja mundësinë që të luftosh me mua për kampionatin e peshave të rënda WBC dhe për kampionatin linear në muajt në vijim,” ka thënë Fury në video.

Ndërkaq tani Joshua i është përgjigjur Furyt në Twitter, duke i thënë që pranon të rrihet me të nëse e ka seriozisht.

“Po, qetësohu. Nuk bëj diskutime online vetëm për ndikim, por nëse e ke njëmend, atëherë fol me 258mgt-në. Do të jem gati në dhjetor. Khalas.” I është përgjigjur Joshua.

 

Më Shumë

14 kërkesat e Policisë/ Ministri Sveçla do të takohet sot pasdite me Sindikatën

olicia e Kosovës nga fillimi i muajit dhjetor të 2023-tes janë duke pritur për një përgjigje nga Qeveria për 14 kërkesat e tyre. Lidhur me...

Takimi i fundit me Hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Lajmet e Fundit