15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Anulohet mbrëmja muzikore në Rahovec

Komuna e Rahovecit njofton se me vendim të Ministrisë së Shëndetësisë, është anuluar mbrëmja muzikore e planifikuar të mbahet sot në këtë komunë.

“Përkundër që Komuna e Rahovecit ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të siguruar rregull në bashkëpunim me policinë e komunës tonë, kërkesa jonë dhe e komunave tjera është anuluar deri në njoftimin e ardhshëm nga Qendra Operative e Ministrisë së Punëve të Brendshme”.

“Shpresojmë që sa më shpejtë të shfuqizohen vendime të tilla, gjithmonë duke besuar në vetëdijesimin e qytetarëve për respektim të distancës në evente të tilla”.

“Falënderojmë përzemërsisht gatishmërinë e artistëve tanë, duke shpresuar që shumë shpejt do realizohen evente të tilla kulturore dhe relaksuse për qytetarët, sidomos në kohë pandemie”, shkruan në komunikatën e kësaj komune.

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

137 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

Sot 137 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit,...

Lajmet e Fundit