-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Arkivi: Çka i tha Bekim Fehmiu Ibrahim Rugovës me 1989?

Ibrahim RugovaIshte viti l989. Në një qoshe të ëmbëltores «Elida» në Prishtinë, ishte i ulur aktori ynë me famë botërore Bekim Fahmiu.

Derisa e pinte kafen e mëngjesit,e sheh dr Ibrahim Rugovën me miqët e tij në një tavolinë përballë. Për një çast, Bekimi ,ngritët në këmbë,i afrohet Rugovës dhe i thotë: «Të admiroj për guximin intelektual dhe për këllqet e tua deri n fund të këmbëve» Kaq ishte. Asnjë fjalë më tepër.

Për këtë, ka shkruar edhe Halil Matoshi, i cili ka qenë i pranishëm në këtë takim.

Më Shumë

Nis gjysmëvjetori i dytë në arsimin parauniversitar

Pas pushimit dimëror që zgjati disa ditë, sot (e hënë) fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar.   Kështu pati vendosur Ministria e Arsimit,...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin...

Lajmet e Fundit