-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Thaçi tërhiqet nga gara për Kryeministër?

Thaci-misioni i ri14Express ka mësuar se të gjithë ndërmjetësuesit e Kryetarit të PDK’së, të nisur në LDK, AAK, NISMA dhe VV tashmë janë kthyer duarbosh në selinë e PDK’së. Askush nuk dëshiron as të bisedojë me Kryetarin e PDK’së.
Partia Demokratike e Kosovës me gjasë është në fundin e energjive të saja për të provuar që përmes ndërmjetësuesve të saj të thyej marrëveshjen e lidhur ne mes të LDK-AAK-NISMA.

Express ka mësuar se Kryetari i PDK’së, Hashim Thaçi, kishte angazhuar njerëz të ndryshëm, për t’i dërguar si mësit te Isa Mustafa, te Ramush Haradinaj, e edhe te Lëvizja Vetëvendosje.

Tashmë secili prej atyre njerëzve është kthyer te Thaçi me mesazh negativ. “Askush nuk dëshiron, as të takohet për të biseduar”, ka thënë ky burim. Kjo më gjasë edhe e ka thyer jashtë mase liderin e PDK’së, i cili është duke e menduar opsionin që të tërhiqet komplet prej të qenurit i mandatuar.

“Ka mundësi që Thaçi të tërhiqet. Është duke shqyrtuar modalitetet”, thotë një burim i besueshëm i Gazetës Express.

Më Shumë

Hoxha provon ta bind ateistin për ekzistencën e Zotit: Edhe paret në telefon nuk shihen por ekzistojnë

Në emisionin “Kojshia Show” mysafirë ishin Kastriot Musliu biolog dhe publicist, si dhe hoxha e njohur nga Prizreni, Irfan Saliu. Temë diskutimi ishte “Origjina...

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me kërkesë të gjykatës. Të arrestuarit janë dërguar në vuajtje të dënimit, shkruan ‘PrizrenPress’. Njoftimi i...

Lajmet e Fundit