0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Arrestohet gruaja në Malishevë, rrahu burrin e saj

 

Një grua është arrestuar për dhunë në familje në Malishevë.

Sipas policisë, e dyshuara kishte sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj, për çka ai ka pranuar trajtim mjekësor.

E dyshuara me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

 

Njoftimi i plotë i policisë:

DHUNË NË FAMILJE/Malishevë 28.12.2022 – 09:20. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare për shkak se kishte sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj, viktimën mashkull kosovar. Viktimës i është ofruar tretmani mjekësore, ndërsa e dyshuara pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje  për 48 orë.

Më Shumë

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

Lajmet e Fundit