14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Arrestohet një i dyshuar për dhunim në Prizren

Të premten është arrestuar një person në Prizren si i dyshuar për veprën penale “Dhunim”.

Sipas raportit 24-orësh të Policisë, i njëjti është dërguar në mbajtje, me urdhër të prokurorit, njofton Klan Kosova.

“Prizren, gusht 2023. Lidhur me rastin me 18.08.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që i njëjti dyshohet të ketë kryer veprën e lart-cekur. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

Vidhet një veturë në Nashec të Prizrenit

Një veturë është vjedhur  në fshatin Nashec të Prizrenit. Policia po e heton rastin. Nashec, Prizren. 25.09.2023 - 02:45. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se nga...

Abdixhiku: Atë që fituam në Banjskë, ta fitojmë në politikë dhe diplomaci

Kështu ka thënë ai nga foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet rreth votimit të një rezolutë të përbashkët që e dënon sulmin terrorist të...

Lajmet e Fundit