36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Arrestohet një person në Prizren, në lokalin e tij organizonte lojëra fati

Policia e Kosovës njofton se të premtën rreth orës 22:00 ka arrestuar një person në Prizren nën dyshimin për “Organizim të skemave piramidale”, raporton PrizrenPress

Sipas njoftimit të Policisë, i dyshuari është arrestuar pasi që në lokalin e tij kishte organizuar lojëra të fatit.

“Si dëshmi janë konfiskuar një monitor, një printer, një llap-top, 17 tiketa të lojërave të fatit dhe 305 euro para të gatshme”, thuhet në raportin policor.

Policia bën të ditur se me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Çeku: DokuFest XXI u mbyll me ndarjen e çmimeve për më të mirët në shumë kategori dhe filmin “The Last Waltz”

Ka përfunduar festivali i filmit të shkurtër DokuFest, i cili për të 21-tën herë u mbajt në Prizren. Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, përmes një...

Ngordhin peshqit në një pishinë në Vërmicë – policia nis hetimet

Një person nga Vërmica e Prizrenit ka njoftuar policinë se në pishinën e tij kanë ngordhur peshqit, shkruan PrizrenPress Lidhur me rastin përveç njësive të...

Lajmet e Fundit