12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Arrestohet një person në Prizren, për shpërdorim të pozitës zyrtare

PoliciaKS-prangatNjësiti i Hetimeve Rajonale për Krime Ekonomike dhe Korrupsion – Prizren, të premten ka arrestuar një person (F.K.) të dyshuar për veprën penale “Shpërdorim i pozitës zyrtare” dhe “ Marrje e ryshfetit”.

“I dyshuari kishte kërkuar ryshfet në vlerë prej 500 eurove nga një qytetar për t’i kryer shërbime me qëllim të përfitimit personal”, njofton Policia e Kosovës,

Rasti është kryer me aplikim të masave të fshehta dhe teknike të vëzhgimit dhe hetimit, “simulim i veprës së korrupsionit”.

I dyshuari akuzohet për “Shpërdorim të pozitës zyrtare” dhe “ Marrje të ryshfetit”dhe atij me urdhër të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Limaj kërkon aktivizim në Prizren

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka qëndruar sot në Prizren. Ai ka kërkuar aktivizim nga anëtarët e partisë në këtë qytet. Limaj, ka biseduar me...

Vdiq një 42-vjeçar nga Kosova në Itali, u rrëzua nga skelet

Një 42-vjeçar nga Kosova ka vdekur të shtunën në Olbia të Italisë, pasi ka rënë nga kati i tretë i një kantieri të ndërtimit. Sipas...

Lajmet e Fundit