2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Arrestohet një person në Prizren, për shpërdorim të pozitës zyrtare

PoliciaKS-prangatNjësiti i Hetimeve Rajonale për Krime Ekonomike dhe Korrupsion – Prizren, të premten ka arrestuar një person (F.K.) të dyshuar për veprën penale “Shpërdorim i pozitës zyrtare” dhe “ Marrje e ryshfetit”.

“I dyshuari kishte kërkuar ryshfet në vlerë prej 500 eurove nga një qytetar për t’i kryer shërbime me qëllim të përfitimit personal”, njofton Policia e Kosovës,

Rasti është kryer me aplikim të masave të fshehta dhe teknike të vëzhgimit dhe hetimit, “simulim i veprës së korrupsionit”.

I dyshuari akuzohet për “Shpërdorim të pozitës zyrtare” dhe “ Marrje të ryshfetit”dhe atij me urdhër të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, toger Shaqir Bytyqi. Sipas tij, Totaj ka marrë...

97 vjet nga lindja e kompozitorit dhe muzikantit Tish Daija

Më 30 janar 1926 ka lindur kompozitori dhe muzikanti shqiptar Tish Daija. Lindi në Shkodër nga një familje artizanësh. Ende pa hyrë në shkollë bëhet...

Lajmet e Fundit