0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Arrestohet për ryshfet një shtetas i Shqipërisë në Vërmicë

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Shqipërisë pasi kishte tentuar t’u japë ryshfet zyrtarëve policorë në pikën e kalimit kufitar në Vërmicë.

Rasti ka ndodhur të premten në orën 05:55. Derisa Policia njofton se Q.H., i lindur në vitin 1071, gjatë kontrollit, në pasaportën e tij kishte lënë 10 euro.

“Kur është pyetur nga zyrtari kufitar për kartëmonedhë, i njëjti është përgjigjur se i kishte lënë për kafe”, thuhet në njoftimin policor.

I njëjti është dërguar për intervistim nga prokurori kujdestar dhe kartëmonedha i është konfiskuar si dëshmi materiale.

“Pas përfundimit të procedurave personi i dyshuar, me urdhër të prokurorit është dërguar në qendrën e ndalimit, kurse malli së bashku me automjetin është kthyer prapa”, thuhet tutje.

Më Shumë

Gratë dhe letërsia

Nga: Virginia Woolf (pjesë nga vepra Një dhomë më vete) Përktheu: Engjëllushe Shqarri Kur më kërkuat të flisja për “gratë dhe letërsinë”, shkova dhe u ula në...

Dëshmitari thotë se këmbimi i pronës me Komunën e Prizrenit, ka qenë në interes të dy palëve

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, në gjykimin ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, Arben dhe Shqipron Krasniqi, të akuzuar për korrupsion, dëshmitari...

Lajmet e Fundit