-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Arrestohet personi i katërt për tentim grabitjen dhe plagosjen në Prizren

I dyshuari i katërt për grabitjen në Prizren që ndodhi të hënën në mbrëmje është arrestuar sonte.

Këtë e ka konfrimuar Shaban Osmanollaj, zëdhënës për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren. “Me urdhër të gjykatës gjatë bastisjes policia ka arrestuar një person”, ka thënë Osmanollaj.

I dyshuari është me inicalet A.A me banim në Prishtinë. Viti i lindjes 1997, i njëjti dyshohet për të kaluar kriminale.

Nga kjo grabitje kanë mbetur të lënduar pronarët e argjendarisë, babë dhe birë.

Kujtojmë se gjatë javës janë arrestuar edhe dy të dyshuar për këtë grabitje, një nga ta Leotrim Latifi, i konsideruar një nga personat më të rrezikshëm në Kosovë./Klan Kosova

Më Shumë

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Gërxhaliu: Kosova po rrëshqet në shtet social, Qeveria s’duhet të jetë selektive

Njohësi i çështjeve ekonomike, Safet Gërxhaliu, ka ngritur shqetësimin duke thënë se si është e mundur që sektori privat që e mbush buxhetin e...

Lajmet e Fundit