4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia e Kosovës, njofton se ka arrestuar personin që ka qenë në kërkim nga Gjykata Themelore në Prizren.

I arrestuari është dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Dubravës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fajde, kanosje e detyrim, arrestohen tre të dyshuarit në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren për kanosje, fajde dhe detyrim. Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se arrestimi i tyre...

Ambasadori gjerman merrë pjesë në ceremoninë e fillimit të restaurimit të “Qendrës Kulturore Hebraike”

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, e ka përgëzuar  Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për restaurimin e “Qendrës Hebraike Kulturore” në Prizren. Ai,...

Lajmet e Fundit