22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Arsenal interesohet për mesfushorin e West Ham

Trajneri i Arsenal-it, Mikel Arteta do të shtojë planet e tij për përforcimin e skuadrës pasi të sigurojë futbollin e Champions League për sezonin e ardhshëm, me Daily Telegraph që raporton se mesfushori i West Ham United, Declan Rice do të jetë një nga objektivat e tij kryesore.

Shpresat e Topçinjve për të fituar titullin e Premierligës duken të pakta pas humbjes 4-1 të së mërkurës nga Manchester City, i cili tani është dy pikë prapa me dy ndeshje më pak. Arteta është i vendosur të shtojë skuadrën e tij për t’u siguruar që ata mund të sfidojnë sezonin e ardhshëm.

Rice, i cili ka thënë rregullisht se dëshiron të luajë futboll në Champions League, pritet të largohet nga West Ham këtë verë. Reprezentuesi anglez ka qenë i lidhur me shumicën e klubeve më të mira të Premier League, duke përfshirë Chelsea, Manchester United dhe Newcastle United. Trajneri i Hammers, David Moyes ka thënë se ai do të priste një tarifë transferimi mbi 100 milionë funte për 24-vjeçarin.

Raporti shton se Arsenali ka zhvilluar bisedime eksploruese me mesfushorin e Chelseat, Mason Mount, 24 vjeç, i cili është gati të kalojë në vitin e fundit të kontratës së tij dhe pritet të largohet nga Stamford Bridge në dritaren e ardhshme. Liverpool duket se po udhëheq garën.

Arsenali gjithashtu thuhet se është duke mbajtur kontrolle për mbrojtësin e djathtë të Real Valladolid, Ivan Fresneda. Për të financuar forcimin, Topçinjtë mund të shkarkojnë Kieran Tierney, Folarin Balogun, Nicolas Pepe dhe Pablo Mari. Albanian Post

Më Shumë

Vajzat amerikane përleshen me grushta për një vend parkim

Një parking në qendër tregtare amerikane u kthye në një mollë sherri mes disa vajzave. Siç shihet nga pamjet e bëra publike, sherri ka agravuar...

Vetaksident në Rahovec, lëndohet ngasësi i automjetit

Një vetaksident ka ndodhur në rrugën “Shkodrani” në Rahovec, ku është lënduar ngasësi i automjetit. Këtë për Klankosova.tv e konfimuar edhe zëdhënësi i policisë për...

Lajmet e Fundit