19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Kryeprokurori flet për vrasjen në Malishevë

Një person është vrarë sot në fshatin Kijevë të Malishevës.

U.D i kryeprokurorit të Gjakovës, Enis Gashi, ka treguar se momentalisht prokurori kujdestar është në vendin e ngjarjes dhe se ka të arrestuar.

Ai nuk dha përgjigje rreth relacionit të viktimave dhe as rreth motivit që ka çuar në vrasje duke u arsyetuar me stadin e hershëm në të cilin ndodhet rasti.

Më herët, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj, ka konfirmuar rastin për KALLXO.com

 

“Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Rrjedha e mëtejme hetimore është duke vazhduar në koordinim me prokurorin e shtetit në drejtim të veprës penale të vrasjes” – ka thënë Elezaj.

Më Shumë

Prizreni me pikë turistike historike

Fshati Leskovec i Prizrenit ka kohë që është zbrazur nga banorët. Ky vend nga shumë qytetarë quhet edhe Çardaku i Prizrenit, ndërsa është vend...

Fury i kërkon Joshuas luftë në shtator: Eja t’ia japim botës atë që dëshiron ta shohë

Kampioni i botës për peshat e rënda Tyson Fury thotë se dëshiron të përballet me britanikun Anthony Joshua dhe që këtij të fundit i...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit