22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Artistët shqiptarë urojnë përvjetorin e 6 të Pavarësisë së Kosovës

Ardit GjebreaArtistët urojnë pavarësinë e Kosovës. Më anë të rrjetit social Facebook, shumë syresh kanë bërë urimet përkatëse. Janë shumë ne po sjellim disa.

Ardit Gjebrea
“GEZUAR DITEN E PAVARESISE KOSOVE! Dhe sigurisht nje falenderim mirenjohes shkon per SH.B.A.”

Elton Deda
Jo vetem per miqte e mi te shumte ne Kosove, por per te gjithe ata qe deshen lirine dhe sidomos pavaresine….
Gezuar diten tende te madhe Kosove!

Miriam Cani
“Gezuar Pavaresine e dashur Kosove, endrra shumevjeçare qe tashme e prekim dhe e jetojme. Gezuar nga zemra!”

Aurela Gace
Edhe mijera vjet Kosove e Lire.

Rosela Gjylbegu
Kosovë e dashur,
Kosovë krenare,
bijt e tu më të mirë
të bënë sot të lirë.

Gëzuar 6 vjetorin e Pavarsisë Kosova ime e dashur,
gëzuar gjithë miqve të mi atje nga zemra

E festofshim këtë ditë,
Sa të ketë diell e hënë..

Genc Prelvukaj
Urime 17 Shkurti – Dita e Republikes se Kosoves

Më Shumë

Një i arrestuar në Prizren për posedim të substancave narkotike

Është arrestuar një person në Prizren pasi që gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur dhe sekuestruar 5 qese me substancë të dyshuar...

Përkujtohen të vrarët në masakrën e Gollubovcit në Malishevë

Sot është përkujtuar masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë forcat serbe kanë vrarë në mënyrën më mizore 30 civil shqiptar, kryesisht të...

Lajmet e Fundit