7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Artistët shqiptarë urojnë përvjetorin e 6 të Pavarësisë së Kosovës

Ardit GjebreaArtistët urojnë pavarësinë e Kosovës. Më anë të rrjetit social Facebook, shumë syresh kanë bërë urimet përkatëse. Janë shumë ne po sjellim disa.

Ardit Gjebrea
“GEZUAR DITEN E PAVARESISE KOSOVE! Dhe sigurisht nje falenderim mirenjohes shkon per SH.B.A.”

Elton Deda
Jo vetem per miqte e mi te shumte ne Kosove, por per te gjithe ata qe deshen lirine dhe sidomos pavaresine….
Gezuar diten tende te madhe Kosove!

Miriam Cani
“Gezuar Pavaresine e dashur Kosove, endrra shumevjeçare qe tashme e prekim dhe e jetojme. Gezuar nga zemra!”

Aurela Gace
Edhe mijera vjet Kosove e Lire.

Rosela Gjylbegu
Kosovë e dashur,
Kosovë krenare,
bijt e tu më të mirë
të bënë sot të lirë.

Gëzuar 6 vjetorin e Pavarsisë Kosova ime e dashur,
gëzuar gjithë miqve të mi atje nga zemra

E festofshim këtë ditë,
Sa të ketë diell e hënë..

Genc Prelvukaj
Urime 17 Shkurti – Dita e Republikes se Kosoves

Më Shumë

Berisha: Nisma Socialdemokrate do të rikthehet në Kuvendin e Kosovës

Kryetari i Nismës Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, thotë se fryma e Nismës do të rikthehet në Kuvendin e Kosovës. “Në Kuvendin e Kosovës, mungesa...

Të enjten promovohet libri “Proceset e kurdisura kundër shqiptarëve të Kosovës (1999-2001)” i autorit Fahri Musliu

Fondi për të Drejtën Humanitare Kosovë, ka njoftuar se të enjten me datë 22 shkurt me fillimin në ora 14:00, në Qendrën e Dokumentimit...

Lajmet e Fundit