0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Arvanit Rexhaj nga Prizreni, talenti që po shkëlqen në futbollin kosovar

Arvanit Rexhaj, një emër i ri por që premton shumë në futbollin kosovar.

18 vjeçari nga Prizreni ka mahnitur me paraqitjet e tij të shkëlqyeshme tek skuadra e A&N, në Ligën e Parë të futbollit kosovar, shkruan GazetaBlic Sport.

Fillimisht si junior, Rexhaj kishte shënuar 8 gola dhe 3 asistime, kurse tek ekipi i parë, ai ka realizuar dy gola dhe një asistim.

Golat e bukur, kontrolli i topit, duelet në ajër dhe pasimet e sakta, e veçojnë në fushë nga futbollistët e tjerë, duke bërë që interesimi për të të jetë i madh edhe nga skuadrat e Superligës së Kosovës.

Karrierën si lojtar e ka filluar në vitin 2009 në KF “Kabashi”, për të vazhduar te KF “Winner” deri në vitin 2018. Si rrjedhojë, duke parë aftësitë e tij specifike në futboll, Arvaniti është bërë pjesë e FC “A&N”, duke nënshkruar kontratë për tre vite.

Për paraqitjet e tij fantastike, ai është vlerësuar me 3 çmime gjatë vitit 2022, çmime këto që dëshmojnë se e ardhmja e ndritur është në këmbët e tij

Më Shumë

Përfundon gjykimi ku paditësi pretendon se SHSKUK ka përzgjedhur kundërligjshëm drejtoreshën e Spitalit “Daut Mustafa” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka përfunduar gjykimi në kontestin civil ndërmjet paditësit L.G dhe të paditurës Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i...

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Lajmet e Fundit