14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Avdaj, Mazreku, Zajmi dhe Smajli kandidatë për drejtor të Spitalit në Prizren

spitali i prizrenitDr.Afrim Avdaj, dr.Feim Mazreku,dr.Shpend Zajmi dhe dr. Ilir Smajli janë në garë për postin e drejtorit të Spitalit në Prizrenit.

“Në mesin e këtyre kandidatëve duke marrë parasysh edhe aktivitetin partiak si favorit kryesor për drejtor të Spitalit të Prizrenit, është dr.afrim Avdaj”, ka thënë një burim për Koha ditore.

Zyrtarët e Ministrisë së Shëndetësisë, ndërkaq kanë hedhur posht një favorizim të tillë.

Të katër kandidatët për drejtor në një mënyrë apo tjetër janë të lidhur me politikën.

Afrim Avdaj është anëtar i Kryesisë së Degës së PDK-së në Prizren. Dr.Feim Mazrreku në zgjedhjet e fundit lokale ka qenë kandidat për këshilltar të Asamblesë Komunale në listën e AAK- LDD.

Dr. Spend Zajmi ka qenë kandidat për kryetar të Degës së AAK-së në Prizren

Ndërsa Ilir Smajli është anëtarsuar muaj më parë në PDK,përkatësisht gjat fshahtës zgjedhore të vitit 2013./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Real Madrid-i heqin dorë nga Mbappe dhe Haaland përgjithmonë

Gazeta spanjolle, Marca, raporton se Real Madrid nuk do të ketë interes në të ardhmen as për Kylian Mbappe dhe Erling Haaland pasi dy...

SBASHK i kundërpërgjigjët Kurtit: Nuk mbështetemi nga asnjë parti politike

Deklarimeve të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për grevën në arsim, iu është kundërpërgjigjur SBASHK .   RTK, ka pyetur edhe përfaqësuesit e SBASHK-ut ne lidhje...

Lajmet e Fundit