10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Avdaj, Mazreku, Zajmi dhe Smajli kandidatë për drejtor të Spitalit në Prizren

spitali i prizrenitDr.Afrim Avdaj, dr.Feim Mazreku,dr.Shpend Zajmi dhe dr. Ilir Smajli janë në garë për postin e drejtorit të Spitalit në Prizrenit.

“Në mesin e këtyre kandidatëve duke marrë parasysh edhe aktivitetin partiak si favorit kryesor për drejtor të Spitalit të Prizrenit, është dr.afrim Avdaj”, ka thënë një burim për Koha ditore.

Zyrtarët e Ministrisë së Shëndetësisë, ndërkaq kanë hedhur posht një favorizim të tillë.

Të katër kandidatët për drejtor në një mënyrë apo tjetër janë të lidhur me politikën.

Afrim Avdaj është anëtar i Kryesisë së Degës së PDK-së në Prizren. Dr.Feim Mazrreku në zgjedhjet e fundit lokale ka qenë kandidat për këshilltar të Asamblesë Komunale në listën e AAK- LDD.

Dr. Spend Zajmi ka qenë kandidat për kryetar të Degës së AAK-së në Prizren

Ndërsa Ilir Smajli është anëtarsuar muaj më parë në PDK,përkatësisht gjat fshahtës zgjedhore të vitit 2013./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hysni Temaj, luftëtari i lirisë që ia kthehu krenarin kombit

25 vjet nga rënia e dëshmorit Hysni Sylë Temaj Hysni Sylë Temaj, u lind më 15.11.1976 në fshatin Kushnin të Hasit, që shtrihet rrëzë maleve...

Vdes 41-vjeçari pasi u godit nga rryma elektrike teksa po peshkonte në Romajë

Një person ka vdekur sonte në Spitalin Rajonal të Prizrenit, pasi derisa ishte duke peshkuar me gjenerator elektrik, në fshatin Romajë, ishte goditur nga...

Lajmet e Fundit