15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Avokati i Thaçit: Ku janë akuzat për Shtëpinë e Verdhë e për trafikim të organeve

Avokati i Hashim Thaçit në Gjykatën Speciale është ankuar se në aktakuzën për ish-eprorin e lartë të UÇK-së kanë munguar akuzat për historinë e Shtëpisë së Verdhë dhe për akuzat për trafikimin e organeve.

Ai tha se pikërisht mbi këto akuza edhe është themeluar Gjykata Speciale.

“Ku janë akuzat për historinë e Shtëpisë së Verdhë dhe ato për transplantimin e organeve, akuza mbi të cilat është ngritur kjo Gjykatë”, ka thënë ai. /Front Online

Më Shumë

Drejtoresha e Arsimit në Prizren mbanë sot konferencë për media

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, mbanë sot konferencë për media. Konferenca mbahet në orën 15:30, në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Prizren. Konferenca mbahet...

Në këtë kohë krize, Ledri Vula blen veturë që kap vlerën mbi 100 mijë euro

Reperi i njohur, Ledri Vula është bërë me një veturë të re luksoze. Bëhet fjalë për veturën e tipit “Porsche”, e cila ka një çmim...

Bota sot

Lajmet e Fundit