19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Avokati i Mujës i bindur në pafajësin e klientit të tij

Ramadan MujaRuzhdi Berisha, avokat mbrojtës i kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja ka thënë  në seancën e sotme se ka ofruar kundëragumente të cilat sipas tij dëshmojnë pafajësinë e klinetit të tij.

“Kemi ofruar kundërargumente të cilat dëshmojnë se klienti im, Ramadan Muja nuk është fajtor”, ka thënë Berisha.
Gjykimi ndaj kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesë drejtorëve të tij, do të vazhdojë edhe nesër në të cilën fjalën përfundimtare do të jap avokati mbrojtës i Avni Ademajt, Rexhep Hasani.

Muja edhe sot në gjykatë 

Në Gjykatën Themelore në Prizren, do të vazhdojë edhe sot gjykimi ndaj kryetarit të Prizrenit, Ramadan Mujës dhe pesë drejtorëve të tij.

Në këtë seancë është paraparë që fjalën përfundimtare të lexojë avokati i Mujës , Ruxhdi Berisha.

Prokurorja e EULEX-it, Natasha Vikeri, në fjalimin e saj përfundimtar ka kërkuar dënimin me burg prej 3 deri 8 vjet, për kryetarin Ramadan Muja dhe pesë drejtorët e tij. Sipas saj, të dyshuarit kanë keqpërdorë detyrën zyrtare.

Vikeri, akuzon kryetarin e Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, Sadik Paçarizin – drejtor i Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Avni Ademajn – ish-u.d. së drejtorit të Gjeodezisë dhe Kadastrës, Kadri Ukimerin – ish-drejtor i Gjeodezisë dhe Kadastrës, Abdullah Tejecin – drejtor aktual i Gjeodezisë dhe Kadastrës dhe Minir Krasniqin – drejtor i Administratës, për kryerjen e veprave penale gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Aksident mes dy automjeteve në fshatin Mrasor të Rahovecit, lëndohen shtatë persona

Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në fshatin Mrasor të Rahovecit, rruga Gjakovë – Klinë. Rastin për Klankosova.tv,...

Itali-Shqipëri, formacionet e mundshme

Kampionati Evropian nis sonte me duelin Gjermani-Skoci me fillim nga ora 21:00. E nesër në mbrëmje do të luajë Kombëtarja e Shqipërisë ndaj Italisë. Italianët janë...

Lajmet e Fundit