14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Avokati i Xhelal Berishës: Marrëveshja me Shyhrete Berishën është afër

Shyhrete Berishës, suharekEnde pa nisur seanca e kontestit pronësor mes Shyhrete Berishës dhe kunatit të saj, avokati i Xhelal Berishës Naim Qela me një parashtresë ka kërkuar që kjo seancë të mos mbahet.

Qela mosmbajtjen e ka arsyetuar me fjalët se marrëveshja mes palëve të përfshira në këtë kontest është afër.

Shyhrete Berisha i mbijetoi masakrës së 26 marsit 1999 në familjen Berisha, por gjatë saj humbi burrin dhe fëmijët.

Ajo po kërkon të drejtën për ta trashëguar shtëpinë ku jetoi me burrin dhe fëmijët e saj. Shyhrete Berisha ka paditur të kunatin për moslejim të shfrytëzimit të kësaj shtëpie për 15 vjet./Kallxo.com/

Më Shumë

Lëshohet në qarkullim pulla postare “Shtëpitë shkolla”

Posta e Kosovës, sot ka lëshuar në qarkullim të jashtëzakonshëm emisionin e pullës postare me titull “Shtëpitë shkolla”. Në njoftim shkruan se sivjet u mbushën...

Policia raporton për 54 aksidente e 1893 gjoba brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 54 aksidente trafiku. Fatmirësisht asnjëri aksident nuk rezultoi me fatalitet, por në 26 prej...

Lajmet e Fundit