1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Azem Boka nga Suhareka mbetet një muaj në paraburgim

Prizren-Qendra paraburgimitAzem Bokajt i është caktuar një muaj paraburgim nga Gjykata Themelore në Prizren.

Boka dyshohet se ka kryer veprat penale, vrasje në tentativë, mbajtja në pronësi, kontroll dhe posedim të paautorizuar të armëve.

“Azem Boka, do të mbahet në paraburgim për 1 muaj, gjatë së cilës kohë pritet që i pandehuri të dalë në gjykim para Departamentit për Krime të Rënda”, tha zëdhënësja e Gjykatës në Prizren, Afërdita Kicaj.

Boka është arrestuar dy ditë më parë pasi që tentoi të privoi nga jeta B. DHE L. Olluri./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Molliqaj fton qytetarët të protestojnë më 25 mars kundër marrëveshjes me Serbinë

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se marrëveshja e djeshme mes Kosovës dhe Serbisë është tejet e dëmshme. Madje ai ka thënë se ky...

Limaj, Kurtit: Jep dorëheqje

Kryetari i Nismas Socialdemokrate Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje. Sipas Limajt, Kurti e ka shkelur Kushtetutën. Ai...

Lajmet e Fundit