16.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Babai i Ansu Fatit kërcënon se do ta largojë djalin nga Barcelona për shkak të mungesës së kohës së lojës

Babai i Ansu Fati-t nuk është aspak i kënaqur me numrin e minutave që djali i tij po kalon në fushë për Barcelonën këtë sezon nën drejtimin e Xavi Hernandez.

Sulmuesi spanjoll ka luajtur 40 për qind të minutave të disponueshme në La Liga Santander deri më tani këtë sezon, ndërsa ai përpiqet të krijojë një rol titullar për vete.

Babai i tij, Bori Fati, foli për El Partidazo de COPE për situatën e të birit.

Fati, i cili u takua me Jordi Cruyff dhe Mateu Alemany të hënën, zbuloi se në ditën e El Clasico ai nuk shkoi as në Camp Nou.

I pyetur pse Xavi nuk e luan më shpesh, Fati u përgjigj: “Është një pyetje e mirë, bëje atë, as për këtë nuk kam përgjigje dhe si trajner do të ketë arsyet e tij.

“Ndoshta mendon se i mungojnë gjëra si mbrojtja dhe unë e kuptoj këtë. Për më tepër, skuadra fiton dhe është 12 pikë përpara Real Madrid-it dhe atë që funksionon, nuk e prekni. Ai është idhulli i Ansusë, nga gjithmonë, nga më parë Ansu ka luajtur për Barcelonën, ai është një djalë i mirë, ai flet me mua”.

Çështja kryesore për Fatin duket se është se djali i tij ka fanellën nr.10, por nuk është lojtar kyç.

“Ajo që më shqetëson është ajo që po ndodh. Ai është lojtari yt i klubit, 10, dhe e ka marrë kur askush nuk ishte aty për të marrë 10 të [Lionel] Messi-t. Ajo që më shqetëson është se si po e trajtojnë Ansunë për sa i përket minutave. Një minutë. dy minuta, tre minuta, kjo është ajo që më shqetëson”, shtoi Fati Senior.

Kur u pyet nëse lojtari do të donte të largohej nga Barcelona, është e qartë se ndërsa babai nuk do t’i thoshte jo kësaj ideje, Ansu nuk është i interesuar.

“Gjëja e parë që më thotë Mateu është se Ansu është pjesë e trashëgimisë së klubit, kjo është gjëja e parë që më thotë. Ata kanë vënë shumë bast për Ansunë, këtë më thotë qartë”, shpjegoi babai.

“Kur u ula për të folur me Jorge (Mendes) gjëja e parë që thotë Ansu është se ai nuk po largohet nga Barcelona. Unë jam duke menduar diçka tjetër, po mendoj se çfarë po ndodh këtu. Dhe ai më tha babi, e pranoj çdo gjë përveç kësaj.” Albanian Post

Më Shumë

Komuna e Prizrenit po bën restaurimin e objektit të vjetër ekzistues të shkollës “26 Marsi” në Landovicë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, po vazhdon ndërtimi i aneksit në objektin e SHFMU “26 Marsi”...

Rama premton pushime unike pas jehonës së CNN-it për turizmin në Shqipëri

Media prestigjioze amerikane “CNN” e ka renditur Shqipërinë si një ndër 12 destinacionet turistike të kësaj vere. Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Edi Rama...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit