17.8 C
Prizren
E shtunë, 11 Shtator, 2021

Baggio: Futbolli ka nevojë për rinovim, por nuk duhet të harrojmë se i përket njerëzve

Roberto Baggio është një nga futbollistët italianë më të adhuruar nga tifozët. “Bishtaleci Hyjnor”, fitues i Topit të Artë në 1993-shin, ka dhënë një intervistë të gjatë për “Revista Libero”, në të cilën ka folur edhe për Super League:

“Mendoj se futbolli ka nevojë për një rinovim. Kjo nuk mund të diskutohet. Por shpejtësia me të cilën ka rënë projekti Super League duhet të na bëjë të reflektojmë”, ka thënë Baggio.

“Për të udhëtuar drejt horizonteve të reja, me projekte të reja, duhen njerëz të aftë, me eksperiencë të konsoliduar. Do të isha i zhgënjyer nëse do të humbej mundësia për të ndërtuar diçka të domosdoshme, sepse ndryshon bota, ndryshojnë personat dhe edhe televizioni”, ka shtuar Baggio.

“Në çdo proces që ka për synim përmirësimin e vetmja gjë që ka rëndësi është që të mund të përfitojnë të gjithë dhe jo vetëm ata që e kanë ideuar. Duhet të krijojmë një kulturë sportive, por nuk duhet të harrojmë se i përket njerëzve”.

Më Shumë

Kosova luan sot ndeshjen e madhe kualifikuese ndaj Spanjës

Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Spanjës në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Kupën e Botës “Katar 2022”. Dardanët janë gati për ndeshjen e...

Falsifikimi i testeve për COVID-19 edhe në Kosovë, mediumi zviceran thotë se “çmimi për një test të tillë ka shkuar deri në 800 franga”

Çmimi për një test të falsifikuar PCR në vendet e Ballkanit ka shkuar deri në 800 franga (736 euro). Kështu raportojnë mediat zvicerane, sipas të...

Lirohet nga burgu Etem Arifi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Etem Arifi, është liruar nga burgu. Këtë për klankosova.tv e bëri të ditur zëdhënësi i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Florent...

Osman Hajdari sot prezanton raportin e punës 4 vjeçar

Drejtori i Administratës në Komunën e Prizrenit, Osman Hajdari, prezanton raportin e punës 4-vjeçar të kësaj drejtorie. (Kuvendi Komunal, Prizren ora 10:00). https://youtu.be/_sJsqxOF69M?t=1

Këshilltari i Asamblesë Komunale në Prizren, pranon fajësinë për mos deklarim të pasurisë

Ilir Baldedaj, këshilltar i Asamblesë Komunale në Prizren ka dalur sot para Gjykatës Themelore në Prizren për tu përballur me akuzën për veprën penale...

Prizren/ Policia jep detaje për shoqërimin e zyrtarit të AUV-it, i cili dyshohet se njoftoi bizneset për inspektimet lidhur me masat antiCOVID-19

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me shoqërimin në polici të zyrtarit e AUV-it i cili dyshohet se ka njoftuar paraprakisht disa biznese...

Prizreni fitues i Superkupës

Prizreni është shpallur kampion i Superkupës së Kosovës në Basketboll pasi mposhti Trepcën në finale me rezultat 90:81. E gjithë ndeshja shkoi dhëmbë për dhëmbë,...

Ngjarja e paralajmëruar për sot në Prizren

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka dhe drejtori komunal për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, Agron Limani bëjnë shpërndarjen e moto-kultivatorëve me frezë, në kuadër të...

Lehona 35 vjeçare nga Suhareka vdes nga COVID-19, një ditë pas foshnjës

Një grua nga Suhareka ka vdekur sot si pasojë e COVID-19. Siç ka mësuar “Zëri”, 35-vjeçarja ka vdekur në Mjekimin Intensiv në QKUK ku ishte...

Të lënduarit nga zjarri në Tetovë nisen drejt Shkupit për trajtim mjekësor

Disa nga të lënduarit në Spitalin Modul të Tetovës janë nisur drejt Qendrës Klinike të Shkupit për mjekim të mëtejmë, pas plagëve që kanë...

58-vjeçari me diabet vdes në QKMF-në e Malishevës, policia nis hetimet

Policia ka nisur hetimet për një vdekje që ka ndodhur dje në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, raporton Gazeta Sinjali. Bëhet fjalë për...

VIDEO/ Erdogan qëllon në kokë vogëlushin që i preu shiritin e inagurimit

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan po pushton rrjetet sociale me veprimin e kryer ndaj një fëmije në një ceremoni inagurimi. Fëmija, i cili po...

21 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1278 raste të reja. Gjithashtu, gjatë kësaj periudhe kohore, për shkak të...

Baggio: Futbolli ka nevojë për rinovim, por nuk duhet të harrojmë se i përket njerëzve

Roberto Baggio është një nga futbollistët italianë më të adhuruar nga tifozët. “Bishtaleci Hyjnor”, fitues i Topit të Artë në 1993-shin, ka dhënë një...

77 për qind e punëtorëve të arsimit janë vaksinuar, ende nuk dihet nëse mësimi do të nisë më 13 shtator

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka bërë të ditur se pjesa më e madhe e punëtorëve të arsimit janë vaksinuar, ndërsa pjesa...

Deri në tri orë pritje në pikën kufitare në Vërmicë

  Deri në tri orë janë pritjet për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Vërmicë. Sipas njoftimit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në...

Lajmet e Fundit