0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Dani Alves mbetet pa klub, Sao Paulo i ka borxh 1.8 milion euro

Futbollisti i famshëm brazilian Dani Alves ka mbetur pa klub, pasi Sao Paulo ndërpreu bashkëpunimin për shkak të një mosmarrëveshje borxhi.

Alves, 38 vjeç, i cili luan ende për kombëtaren braziliane, duhej të dilte në stërvitje ditën e djeshme pas kualifikueseve për Kupën e Botës.

Sidoqoftë, agjentët e tij kanë njoftuar klubin se futbollisti me përvojë nuk do të paraqitet në stërvitje derisa të paguhen borxhet në vlerë e 1.8 milion eurove.

Kjo bëri që drejtuesit e klubit të merrnin një vendim për Dani Alves, duke e larguar nga grupi.

“Ne morëm një vendim dhe informuam trajnerin Cresp që të mos e llogariste më Alves. Klubi është më i rëndësishëm se çdo lojtar. Ne e pranojmë borxhin dhe u përpoqëm të bënim një draft marrëveshje, por përfaqësuesit e tij nuk e pranuan,” tha drejtori sportiv i klubit, Carlos Belmonte.

Dani Alves ende nuk ka komentuar borxhin. Marrëdhënia me klubin u prish kur ai vendosi të luajë për ekipin kombëtar në Lojërat Olimpike në Tokio.

Dani Alves mbetet pa klub, Sao Paulo i ka borxh 1/8 milionë euro

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Mbappe rrezikon sfidën ndaj Bayernit

Kylian Mbappe luajti vetëm njëzetë minutat pjesës së parë ndaj Montpellierit. Sulmuesi francez pësoi një lëndim dhe në Paris janë të shqetësuar, pasi më...

Lajmet e Fundit