25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Bajram Rexhepi paralajmëron imamët e Kosovës

BajramRexhepi-ministerMinistri në detyrë i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi duke folur për arrestime nga Policia e Kosovës ka thënë se ky nuk është aksion i rastit por janë bëtë hetime disa mujshe.

Rexhpi në një intervistë për RTV21, theksoi se kjo tregon gatishmërinë se institucionet e Kosovës janë të përkushtuara se vendi jonë nuk do të jetë asnjëherë teren i përshtatshëm për ekstremizmit dhe radikalizëm fetarë.

Ai tha se presin edhe nga Bashkësia Islame në një mënyrë që janë të lidhura me kultivimin e fesë dhe që bëhen jashtë kontestit të fesë të marrin masa të duhura dhe të bashkëpunojnë.

40 të arrestuarit po merren në pyetje, aksioni po vazhdon

Policia e Kosovës është duke i marr në pyetje 40 të arrestuarit, të cilët dyshohen se kanë marr pjesë në luftimet në Siri dhe Irak.

Ata tanimë janë në stacionin policor, ndërkohë, aksioni për arrestimin e pjesëtarëve të ISIS’it po vazhdon edhe aktualisht.

Juventus është i interesuar për Pierre-Emile Hojbjerg

Pierre-Emile Hojbjerg thuhet se ka tërhequr vëmendjen e Juventus-it, i cili mund të bëjë një lëvizje për lojtarin e Tottenham në janar. Reprezentuesi danez e...

Prizren, burri sulmon fizikisht gruan dhe djalin e tij

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në Prizren. Rasti ka ndodhur më 29 shtator, rreth orës...

Lajmet e Fundit