13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Komuna e Malishevës dhe Kryqi i Kuq, vazhdojnë bashkëpunimin

Begaj-Feride HyseniKryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka pritur sot në një takim, sekretaren e përgjithshme të Kryqit të Kuq të Kosovës (KKK), Feride Hyseni. Ata kanë biseduar për bashkëpunimin e ndërsjellë mes Komunës dhe KKK, si dhe për vazhdimin e këtij bashkëpunimi edhe në të ardhmen, përderisa bashkëpunimi i deritanishëm ka qenë shumë i mirë dhe i suksesshëm.

Begaj e ka falënderuar sekretaren Hyseni për ndërtimin e ujësjellësit për fshatin Drenovc, ku KKK, ishte ndërmjetësues me një organizatë amerikane, e cila ka dhënë rreth 100 mijë euro për atë ujësjellës.

“Bashkëpunimi nuk ka munguar as në fusha tjera, sidomos, për ti ndihmuar personat dhe familjet në nevojë. Ne në shumë raste, ndihmat apo donacionet që eventualisht marrim, i shpërndajmë përmes Kryqit të Kuq”, tha Begaj.

Kurse, Hyseni është shpreh mirënjohëse për bashkëpunimin e ndërsjellë, me KKK, zyra në Malishevë, por edhe me qendrën e KKK në Prishtinë.

“Ne ju jemi mirënjohës për bashkëpunimin e ndërsjellë dhe ne dëshirojmë që ky bashkëpunim të vazhdoj edhe në të ardhmen”, tha Hyseni. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Te Liria s’ka festë, lojtarët s’morën rroga as për Bajram

Kur klubi i futbollit Liria kishte rënë në duart e Rahman Kiçes, në Prizren ishte shtuar shpresa dhe optimizmi se më në fund ky...

Fqinji i theu hundën 4-vjeçarit në Prizren, flet prindi i tij: E mori nga duart e nënës sime dhe e goditi

Një akt brutal ka ndodhur në Prizren pasi një katërvjeçar është sulmuar nga fqinji i tij. Në një intervistë për Kosova Today të Klan Kosovës,...

Lajmet e Fundit