19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Bajrami: Thaçi po bën pazar me Forcat e Armatosura

Hykmete Bajrami LDKDeputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, thotë se partia e saj është për themelimin e Forcave të Armatosura, por jo edhe për vazhdimin e vendeve të rezervuara për pakicat.
Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se Kryeministri i ka nxjerrë Forcat e Armatosura në pazar që nëpërmjet tyre t’ua sigurojë vendet e rezervuara minoriteteve.

“Pse Thaçi nuk po bëhet i sinqertë (me na befasu të gjithëve) dhe me tregu që çështjen e Forcave të Armatosura e ke qitë në pazar me vendet e rezervuara?”, ka shkruar Bajrami, në profilin e saj në Facebook.

“Shndërrimi i FSK-së në FAK mund të bëhet edhe pa Thaçin Kryeministër. LDK-ja është pro Forcave të Armatosura të Kosovës, por kundër vendeve të rezervuara”, ka shtuar ajo.

Sipas saj, Thaçi para së gjithash duhet t’i pyes qytetarët e Kosovës se a e sakrifikojnë ata Kuvendin – legjislativin për Forcat e Armatosura?/

Më Shumë

Moti sot i vranët, dhe me intervale me diell

Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin riga shiu, njofton...

“The Door”, si e gjallëron muzika jetën e njerëzve me nevoja të veçanta

“The Door” është një orkestër e përbërë nga 20 muzikantë të jashtëzakonshëm nga Shkodra, të cilët kanë performuar në festivale në Shqipëri dhe Evropë. Rrugëtimi...

Lajmet e Fundit