4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Bale flet për të ardhmen e tij: Kam pasur shumë oferta

Gareth Bale, i cili do të bëhet lojtar i lirë më 30 qershor 2022, i tha lamtumirë Real Madrid-t këtë javë, duke i dhënë fund kohës së tij në Real Madrid.

Për disa vite, Bale ishte lidhur me një largim nga Real Madrid. Largimi më i afërt i përhershëm erdhi në vitin 2019, me atë të lidhur me një lëvizje në Kinë.

Më pas ai iu bashkua Tottenham-it në formë huazimi, por kthimi i tij në Londrën e Veriut nuk shkoi sipas planit dhe ai përfundoi duke u kthyer në kryeqytetin spanjoll.

 

 

Tani, pas lamtumirës së tij në Estadio Santiago Bernabeu, ka spekulime për një pension të mundshëm nga futbolli.

Megjithatë, Bale, 32 vjeç, nuk është i gatshëm të komentojë mbi spekulimet, duke këmbëngulur se vendimi i tij nuk do të varet nëse Uellsi kualifikohet në Kupën e Botës në Katar 2022.

“Jo domosdoshmërisht, jo”, tha Bale, duke pyetur nëse kualifikimi i mundshëm i Uellsit do të ndikonte në vendimin e tij, raportuar nga Mirror. “Siç e kam thënë më parë, nuk jam i përqendruar në atë që do të presë e ardhmja.

“Ne kemi një lojë shumë të rëndësishme. Nuk kam nevojë të mendoj apo të shqetësohem për ndonjë gjë tjetër.”

Nëse ai vazhdon karrierën e tij si lojtar, Bale nuk do ta ketë problem të gjejë një klub të ri ku të luajë, të paktën sipas fjalëve të tij, sepse kur u pyet nëse kishte ndonjë ofertë në tavolinë, uellsiani tha me një buzëqeshje: “Kam shumë!”

Me Ukrainën që mundi fqinjët e Uellsit, Skocinë, pavarësisht luftës së vazhdueshme në vendin e tyre, Bale u pyet për kundërshtarët e tyre të ardhshëm dhe shqetësimet e tyre jashtë fushës.

“Vetëm të shohësh fotot dhe të lexosh se çfarë po ndodh është zemërthyese”, tha Bale.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Krasniqi kujton masakrën në Krushë të Madhe: Mungesa e drejtësisë është plagë e madhe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përkujtuar masakrën e Krushës së Madhe e kryer 24 vjet më parë nga forcat serbe. Krasniqi...

Haxhiu kërkon nga Qeveria të riprocedohet në Kuvend kërkesa për tërheqjen nga Trusti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që ta riprocedojë në Kuvendin e Kosovës kërkesën e qytetarëve...

Lajmet e Fundit