11.8 C
Prizren
E hënë, 18 Tetor, 2021

Bali Muharremaj del në punë menjëherë pas zgjedhjeve, fiton mandatin e dytë

Bali Muharremaj i cili ishte kandidat për kryetar të komunës së Suharekës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka fituar garën në zgjedhjet lokale me 52.28 për qind. Për të projekti i parë me të cilin do të nis mandatin katër vjeçar, do të jetë në kuadër të zhvillimit të vendit.

I kontaktuar nga Albanian Post, Muharremaj ka thënë se punën e ka filluar menjëherë një ditë pas zgjedhjeve lokale në Kosovë.

“Prej një janarit startojmë me disa vendime që janë marrë për ambientin edhe në qytet ed

he në fshatra dhe vazhdojmë me projektet për zhvillimin e vendit, në dy zonat ekonomike që i kemi, do të startojmë përnjëherë me to për të krijuar vende të reja të punës, të kemi mirëqenie sociale më të mirë, shërbime qytetarëve 24 orë kuptohet si në arsim e shëndetësi”, është shprehur ai.

“Ne startojmë të punojmë sot, në orën 08:00 sot kam qenë në punë, po filloj punën dhe kjo është një përparësi e imja që po startoj një muaj më herët”.

Ilustrim

Ani pse thotë se është i kënaqur me rezultatin, ai ka theksuar se ka pritur rezultate më të mira gjatë të dielës së 17 tetorit.

“Të them të drejtën dje e kam pritur rezultatin edhe pak më të mirë por sidoqoftë kështu kanë vendosur qytetarët dhe jam i kënaqur me rezultatin që kam arritur dje në komunën e Suharekës”.

Sipas tij, qëllimi ka qenë që të mos shkojë në balotazh.

“Kjo pasi që është e mundimshme edhe për qytetarët edhe për neve. Është humbje e kohës”.

I pyetur në rast se është uruar nga kundër kandidatët e tij të cilët pretendonin fitoren, ai thotë se përkundër mesazheve e thirrjeve nga shumë persona e të afërm, deri më tani nuk është kontaktuar nga kundër kandidatët.

“Deri më tani jo, ndoshta ka mundësi më vonë do të më urojnë, edhe pse kam pasur shume mesazhe e telefonata deri më tani nuk e kam parë dikë nga kundër kandidatët të më urojnë fitoren”, shtoi ai.

Muharremaj ka arritur të marrë 13 mijë e 837 vota apo 52.28 për qind, duke e lënë pas kandidatin nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala, me 29.51 për qind, ndërsa Sali Zyba mori 9.42 për qind.

Ky ështëmandati i dytë i Bali Muharremajt në krye të Komunës së Suharekës, pas fitores së parë në zgjedhjet lokale të mbajtura në vitin 2017.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Memli Krasniqi: Të dielën do t’i vijë fundi keqqeverisjes në Prizren me kryetarin e ri, Shaqir Totaj

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Prizren, ku ka thënë se qeverisja e kësaj partie në Kryeqytetin Historik të Kosovës, është...

Haskuka në Reçan: Jemi bërë bashkë për Prizrenin

Kanidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, bashkë me zv.ministrin Almir Veliji, nënkryetaren e Komunës për Komunitete, Memnuna Ajdini, kryetarin e...

Aksident me fatalitet në Rahovec

Ka vdekur dje personi i gjinisë mashkullore i aksidentuar më 14 tetor të këtij viti, në Rahovec. Njoftimi i plotë i policisë: AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET...

Ukaj: PDK-ja e ka programin më të mirë për bizneset

Kandidati i PDK-së për kuvendar të Prizrenit, Islam Ukaj, në kuadër të fushatës zgjedhore ka takuar fabrikën e çokollatës "Kamila", biznesin "Fortesa" si dhe...

Erdogan i jep lamtumirën Merkelit pas 16 vjetësh

Angela Merkel, të shtunën e 16 shtatorit, ka bëri udhëtimin e saj të fundit nën petkun e Kancelares së Gjermanisë në Turqi. Bosfori pa...

Rezultati i fundit në Prizren

Nga numërimi i deritanishëm i votave në Prizren, po prin Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje mw 40.72 për qind të votave, e pas tij...

Anton Quni për Nderim Gashin: E meriton besimin, prandaj votojeni !

Nderim Gashi garon për kuvendar të Prizrenit, në zgjedhjet e 17 tetorit. Ai është pjesë e listës së LDK-së dhe mban numrin 4. Kandidati i këtij...

Milazim Lushaj: Prizreni e ka projektin për parking, për vite të tëra komuna po e mban në sirtar

Kandidati i pavarur në garë për të parin e Prizrenit, Milazim Lushaj ka kritikuar qeverisjen aktuale të kësaj komune për moszbatimin e projektit për...

Kamariere, vetëm 23 vjeçe. Mario Balotelli prezanton të dashurën e re

  Mario Balotelli ka gjetur dashurinë e re dhe, ndoshta, edhe qetësinë. Sulmuesi i Adana Demirspor më në fund ka dalë hapur dhe ka zyrtarizuar...

KQZ pranon mbi 5 600 pako me fletëvotime nga jashtë

Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë kanë thënë të shtunën se janë bërë të gjitha përgatitjet për ditën e zgjedhjeve lokale,...

Haskuka: Prizreni nuk do të ketë balotazh

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti mori pjesë mbrëmë në tubimin e kandidatit për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka. Ky...

Mytaher Haskuka për aktakuzat ndaj zyrtarëve të Prizrenit: Të gjitha janë politike

Kryetari aktual i Prizrenit, njëherësh dhe kandidat për një mandat të dytë nga radhët e LVV-së, Mytaher Haskuka ka folur në lidhje me aktakuzat...

Tifozët reagojnë ndaj klipit të ‘çmendur’, duke treguar se çfarë i bëri grushti i Deontay Wilder trupit të Tyson Fury

Një video është shfaqur nga klasikja e peshave të rënda të së dielës në mëngjes midis Tyson Fury dhe Deontay Wilder, e cila tregon...

Totaj: Mbështetja për kulturën nuk bëhet veç me fjalë, por me punë konkrete

Kandidati për Kryetar të Prizrenit Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetaren e PDK-së Vlora Çitaku e deputeten Blerta Deliu-Kodra vizituan shoqatën kulturore e artistike...

Voton Mytaher Haskuka

Kandidati nga Lëvizja Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka hedhur votën. Ai ka votuar në shkollën e mesme të lartë teknike “11 marsi”...

Pranon fajesinë njëri nga të akuzuarit për ushtrim ndikimi ndaj burrit të prokurores së Prizrenit

Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë është aprovuar marrëveshja e pranimit të fajësisë me Dardan Hoxhaj i akuzuar per veprën penale ushtrim...

Lajmet e Fundit