15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Balje: Ka një vend të veçantë në Xhenet për gratë që ndihmojnë gratë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka cituar ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright, që vdiq në mars të këtij viti.

“Ka një vend të veçantë në ferr për gratë që nuk i ndihmojnë gratë”, është fjalia e Albright, që e përsëriti Balje.

“Dhe jam i sigurt se ka një vend të veçantë në Xhenet për gratë që ndihmojnë gratë, në çdo kohë, në çdo situatë”, ka shkruar ajo.

Më Shumë

Von Cramon – Abrashit: Kam ngrënë shumë qepabë në Prizren

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian tha se eksponentët e pushtetit në Kosovë nuk duhet ta sulmojnë atë për komunikimin e djeshëm me policët...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Lajmet e Fundit