24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Dy të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin ditor rreth situatës me Covid-19. 

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndërruar jetë dy persona si pasojë e infektimit me koronavirus.

Sipas MSH-së nga 942 testime të bëra, 224 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus apo 23.77 për qind e të testuarve.

Aktualisht në Kosovë janë 3 mijë e 191 raste aktive me Covid-19.

 

Më Shumë

Xhaka beson në triumfin e Leverkusenit ndaj Atalantas

Granit Xhaka është i bindur se Bayer Leverkuseni do ta fitoj edhe trofeun e Ligës së Evropës. Mesfushori shqiptar beson në fitoren e Leverkusenit ndaj...

Kërkohet ndihmë për shërimin e 18-vjeçarit, Argjend Jonuzaj nga Prizreni

Argjend Jonuzaj nga Komuna e Prizrenit ka nevojë për ndihmën tuaj. 18-vjeçari është diagostifikuar me Leukemi, trajtimi i kësaj sëmundje i cili bëhet vetëm jashtë...

Lajmet e Fundit