8.8 C
E premte, 19 Prill, 2024

Ballkani e lëshon fitoren nga duart ndaj Sivassporit

Ballkani është mposhtur nga Sivasspori në Prishtinë.

Suharekasit u mposhtën me përmbysje 1:2 në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ekipi turk, Sivasspori.

Përkundër që ishin duke fituar, kampioni i Kosovës e lëshoi fitoren nga duart duke humbur në fund.

May be an image of 2 people and people standing

Armend Thaqi shënoi për vendasit në minutën e 36-të të ndeshjes, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Në minutën e 72-të Arslan barazoi rezultatin me një gol me kokë.

Kur vendasit kërkonin rikthimin e epërsisë, një goditje nga distanca e Angielskit përfundoi në rrjetë për t’ia shuar totalisht gjasat vendasve për një fitore.

Deri në fund, Ballkani tentoi të shënonte golin e barazimit, por nuk e arriti dot.

Me këtë fitore, tani Sivasspori shkon në kuotën shtatë pikëve në vendin e parë, aq sa ka edhe Cluj në vendin e dytë.

Ballkani mbetet i fundit në grup tani me katër pikë, aq sa ka edhe Slavia Prague.

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si “shovinist”. Në ceremoninë...

Serbia paraburgos mërgimtarin nga Hasi që e ndaloi dje, akuzohet për krime lufte

Policia serbe ka arrestuar një kosovar me pretendimet se i njëjti si ish-pjesëtar i UÇK-së, ka kryer krime luftë kundër popullatës serbe. Bëhet fjalë për...