13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Ballkani e Llapi fitojnë ndeshjet e para të edicionit pranveror të Superligës së Kosovës

Ballkani dhe Llapi kanë arritur fitore në xhiron e parë të edicionit pranveror.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani, ka mposhtur Malishevën me rezultat 2:4.

Ballkani shënuan tre gola në pjesën e parë, ku goli i parë erdhi në minutën e 28-të, me anë të Rrahmanit.

Goli i dytë u shënua në minutën e 35-të, me autogol nga Pira.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, Rrahmani shënoi edhe golin e tij të dytë personal për të trefishuar epërsinë.

Në pjesën e dytë, në minutat 68 dhe 80, Malisheva shënoi për të ngushtuar rezultatin, por në minutën e 81-të, Tusha i siguroi fitoren Ballkanit.

Ndërkohë, fitore të rëndësishme ka marrë edhe Llapi që ka mposhtur Drenicën me rezultat 0:1.

Ndeshja tjetër e së shtunës mes Gjilanit dhe Ferizajt përfundoi pa gola 0:0./Albanianpost.com

Më Shumë

Roberto: Do ta mirëprisnim Messi-n me krahë hapur

Mesfushori i Barcelonës, Sergi Roberto, nuk mund ta kuptojë pse tifozët e PSG-së do ta sulmonin Lionel Messin. Messi, 35 vjeç, u sha nga tifozët...

Almeda Abazi shtrihet në spital

Almeda Abazi duket se është në gjendje jo të mirë shëndetësore. Përmes një instastory ajo është shfaqur e shtrirë në spital. E bukura shqiptare zbuloj se...

Lajmet e Fundit