8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

Ballkani mposht Shkupin në miqësoren e Ohrit

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani në kuadër të përgatitjeve që po bën në Ohër, sot kanë zhvilluar miqësoren kundër Shkupit.

 

Skuadra e Ilir Dajës bëri paraqitje më të mirë se skuadra nga Shkupi, duke fituar ndeshjen, me rezultat 2-0, në miqësoren e parë të përgatitjeve për garat e Ligës së Kampionëve.

Lumbardh Dellova dhe Albin Berisha, realizuan nga një gol për fitoren e skuadrës nga Suhareka.

Kujtojmë se Ballkani në sfidën e parë të Ligës së Kampionëve, do të përballet me skuadrën nga Lituania Zalgiris./Rtklive

Më Shumë

Kurti: Sakrifica dhe beteja e banorëve të Lubizhdës së Hasit, pjesë e dhimbshme dhe e lavdishme e historisë së popullit tonë

Në 25 vjetorin e rënies së dëshmorëve e martirëve në Lugishtë të Hasit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te varrezat...

Një qytetar në Rahovec i gjen 10 mijë euro

Një qytetar nga Rahoveci ka treguar anën e tij të lartë njerëzore. Zoti Himaj nga fshati Gexhë i ka gjetur 10 mijë euro të cilat...

Lajmet e Fundit