34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Zbulohen mbetje mortore në Leshan të Suharekës

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur i Republikës së Kosovës (KQPZH), ka njoftuar se gjatë gërmimeve në një lokacion në fshatin Leshan të komunës së Suharekës, janë gjetur mbetje mortore të luftës së fundit.

Sipas njoftimit të Komisionit  gërmimet do të vazhdojnë edhe nesër.

Rasti është  duke u trajtuar  nga ekspertët mjekoligjorë në prezencë të hetuesve të Sektorit të Policisë për Hetimin e Krimeve të Luftës dhe  eshtrat janë dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për ekzaminimet e mëtejme.

Më Shumë

Parashikimi i motit, maksimalja deri 35 gradë

Sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e qëndrueshme të ajrit, të cilat do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe stabil. Sa i përket...

Dy vajza nga Prizreni rrihen keq me njëra-tjetrën

Dy vajza nga Prizreni janë përleshur fizikisht mes vete, raporton PrisrenPress Si pasojë, ato i kanë shkaktuar lëndime njëra tjetrës dhe kanë pranuar tretman të...

Lajmet e Fundit