4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Banorët e Orqushës së Dragashit kërkojnë mbylljen e pikëkalimit kufitar me Shqipërinë

Dragashi20Banorët e Orqushës së Dragashit ndihen të pasigurt nga plaçkitjet e armatosura në shtëpitë e tyre.

Sipas banorëve të Orqushës, sulmet në pronat e tyre janë bërë të shpeshta dhe kanë kulmuar me plaçkitjen e armatosur, shkrehjen e armëve dhe me plagosjen e Sinan Kasemit të shtunën e javës që shkoi.

Duke folur në emër të fshatit, Bajram Jahja, i cili edhe ka qenë cak i sulmuesve të armatosur, ka theksuar se ata nuk dëshirojnë që t’i rrokin armët dhe të mbrohen, por këtë e kërkojnë nga Policia e shtetit dhe nga institucionet e tjera,transmeton KD.

“Kërkojmë nga organet e rendit, këndej e andej kufirit, që këtyre banorëve t’u kthehet qetësia, ngase janë tejet të stresuar”, ka thënë ai.

Më Shumë

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Mediat serbe e quajnë Xhakën “provokatori shqiptar”

Zvicra do të përballet me Bjellorusinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian, përballje kjo që UEFA vendosi të luhej në Serbi (për...

Lajmet e Fundit