16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Baraliu: “Kurilla” turpëroi Prizrenin

ujsjellesiDrejtori i Kompanisë së Ujësjellësit “Hidroregjioni- Jugor” në Prizren,Besim Baraliu, ka vlerësuar se sulmi ndaj punëtorëve të kësaj ndërmarrje që ka ndodhur dje në lagjen “Kurillë”, ka qenë një turp për qytetin e Prizrenit.“Incidenti i mbrëmshëm ka qenë sulm në institucionet dhe në punëtorët e kompanisë”.Sipas tij, punëtorët janë sulmuar në detyrë nga konsumatorët të cilët I kanë shumë borxhe.

Baraliu mohoi edhe akuzat e banorëve të lagjes “Kurilla” se punëtorët e kompanisë kanë qenë shkaktar të incidentit.. “ Nga përleshja ka pësuar më së shumti një punëtor i cili është goditur me thikë”

Baraliu tregoi se 1200 konsumatorë të kësaj lagje “Hidroregjionit- Jugor” i kanë borxh rreth 566 mijë euro./PrizrenPress.com/

MAShT: Janë kryer pagesat për 97% të aplikuesve për subvencionimin e librave shkollor

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka njoftuar se janë verifikuar dhe proceduar pagesat për 97% të prindërve që kanë aplikuar për subvencionimin e...

A mund të jetë ndeshja e radhës e Messi-t kundër CR7?

Tifozët e Inter Miami u përballën me zhgënjim teksa panë skuadrën e tyre të humbte në finalen e Open Cup dhe mungesa e Lionel...

Lajmet e Fundit