10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Barcelona interesohet për Koulibalyn

Skuadra e Barcelonës ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin e Napolit, senegalezin Kalidou Koulibaly, ka shkruar të premten “Mundo Deportivo”.

Mësohet se trajneri i Barçës, Xavi Hernandez po e sheh Koulibalyn si përforcim të duhur për repartin e mbrojtjes dhe ka kërkuar nga krerët e klubit ta transferojnë në fund të sezonit. Koulibaly mund të largohet në verë nga Napoli pasi ka kontratë me ekipin italian deri në vitin e ardhshëm.

Te Barcelona po besojnë se mund ta bindin Napolin për ta liruar Koulibalyn për 50 milionë euro. 30-vjeçari është pjesë e Napolit prej vitit 2014 kurse këtë sezon në 23 ndeshje në të gjitha garat, ka dy gola e po aq asistime.

Më Shumë

Nga Spitali i Prizrenit thonë se futbollisti 17-vjeçar arriti pa shenja jete

Futbollisti 17-vjeçar, E.K, i Trepça ’89 që pësoi arrest kardiak në fushë, kishte mbërritur në Spitalin e Prizrenit pa shenja jete. Këtë për Klan Kosova...

Behgjet Pacolli i interesuar për të blerë Manchester United?

Sipas disa mediave britanike, ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur interesimin e tij për të blerë Manchester United nga familja Glazer-s. Pacolli shërbeu si...

Lajmet e Fundit