13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Bashkimi fiton dramën në vazhdime ndaj Yllit

Bashkimi ka gjetur fitoren ndaj Yllit, në vazhdime me rezultat 94-79, në kuadër të playoffit të SuperLigës së Kosovës në basketboll.

10 minutat e fundit ishin mjaft interesantë, me të dy skuadrat që dhanë maksimumin për fitore, transmeton Klan Kosova.

Bashkimi ishte në epërsi katër pikë, 71:75, me më pak se një minutë deri në fund, por Kastrati i Yllit me katër pikë radhazi barazoi shifrat në 75:75 dhe ndeshja shkoi në vazhdime, raporton FBK.

Ndërsa në vazhdime shkëlqyen prizrenasit duke i shënuar 19 pikë; ndërsa Ylli vetëm katër pikë.

Vendimtar për fitoren e Bashkimit ishte Obinna Olek me 30 pikë 15 kërcime dhe tri asistime.

Të martën luhen ndeshjet e kthimit, pas fitoreve të Bashkimit dhe Pejës.

klankosova.tv

Më Shumë

Arteta mohon zërat për largimin e Xhakës

Ndonëse ishte çështje e kryer që Granit Xhaka e luajti ndeshjen e fundit dje me fanellën e Arsenal-it, këtë gjë nuk e ka konfirmuar...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

Lajmet e Fundit