0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Bastiset edhe banesa e Kadri Veselit

Zyrtarë të EULEX’it kanë filluar bastisjen në banesën e ish-kryetarit të PDK’së, Kadri Veselit.

Para shtëpisë së tij, janë parë edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës.

EULEX’i është duke kryer bastisje edhe në selinë e PDK’së.

Express ka kontaktuar zyrën për media në PDK për të parë se çka është duke ndodhur në këtë subjekt, megjithatë, deri në momentin e publikimit të lajmin nuk ka pasur përgjigje.

Zbarkimi i EULEX’it në zyrat e PDK-së vjen një ditë pasi që kreu i këtij subjekti u arrestua dhe u dërgua në Hagë, pas konfirmimit të aktakuzës për krime të luftës./Express

 

Më Shumë

300 policë nën hetim nga prokuroria në Shqipëri

Bilanci i vitit 2022 i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore dëshmoi se Policia e Shqipërisë vijon të ketë probleme. Punonjës të caktuar shpesh janë konstatuar në...

Mbappe rrezikon sfidën ndaj Bayernit

Kylian Mbappe luajti vetëm njëzetë minutat pjesës së parë ndaj Montpellierit. Sulmuesi francez pësoi një lëndim dhe në Paris janë të shqetësuar, pasi më...

Lajmet e Fundit