9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Bayern insiston për transferimin e Kane

Bayern Munich mbeten të prirur në nënshkrimin e Harry Kane të Tottenham Hotspur, pavarësisht se i dha Eric Maxim Choupo-moting një zgjatje të kontratës deri në vitin 2024, sipas Sport Bild.

Gjigantët e Bundesligës kanë qenë prej kohësh të lidhur me kapitenin e Anglisë, i cili tani është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të Spurs, dhe 29-vjeçari është akoma lojtari që ata më shumë duan të udhëheqin vijën e tyre të parë.

Pavarësisht, një veprim këtë verë nuk ka gjasa për shkak se Kane vlerësohet me 90 milionë euro dhe Spurs duke u konsideruar gjerësisht si një klub i ashpër për të negociuar me të.

Rinovimi i kontratës së Choupo-Moting lehtëson çdo presion për të bërë një veprim këtë verë, dhe paga vjetore e 33-vjeçarit prej 10 milionë eurosh gjithashtu nënvizon se Kamerun International nuk shihet më si vetëm një zëvendësues.

Me mendjen e mësipërme, Bayern po shikon përpara kontratën e Kane që skadon në verën e vitit 2024, dhe ata do të synojnë të bindin sulmuesin të nënshkruajë për ta si një agjent i lirë.

Kjo mund të mos jetë një detyrë e thjeshtë, megjithëse, pasi Spurs janë të prirur të zgjasin marrëveshjen e Kane dhe klubet më të larta angleze po luftojnë ta nënshkruajnë atë gjithashtu. /Albanianpost.com

Më Shumë

Kush është 29-vjeçarja shqiptare që përplasi për vdekje vëlla e motër në Kroaci!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Koraci dy ditë më parë, ku si pasojë e një aksidenti humbën jetën vëlla e motër, 21...

Kryeziu: Serbia vazhdon me regjimin e Millosheviqit, pavarësisht që kanë ndryshuar njerëzit

Ish-gjyqtari i Kushtetueses, Kadri Kryeziu, thotë se Serbia me veprimet e ngjashme si ato të sotme që ndaloi kosovarët në pikat kufitare, po tregohet...

Lajmet e Fundit