16.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Bayern Munich synon transferimin e yllit të Holandës që po shkëlqen në EURO 2020

Holanda e ka nisur shumë mirë Euro 2020. Dy fitore në dy ndeshjet e para dhe një nga të paktat skuadra si ka siguruar kualifikimin në raundin tjetër të kompeticionit.

Një nga lojtarët më të dalluar te kombëtarja tulipane është Denzel Dumfries, i cili ia ka dalë të gjejë golin ndaj Ukrainës dhe Austrisë.

25-vjeçari i linjës së djathtë luan me PSV, teksa shumë klube të njohura kanë shprehur interes për shërbimet e tij.

Dumfries duke festuar një nga dy golat në Euro 2020

Në lojë është futur edhe Bayern Munchen. Kampionët e Gjermanisë kanë nisur bisedimet me Mino Raiolën, agjentin e lojtarit.

Sky Sport shkruan se klauzola e largimit të Dumfries është 15 milion euro, shumë që drejtuesit e klubit bavarez e konsiderojnë të lartë për momentin.

Më Shumë

E diela me diell

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin 3-5 gradë celsius, ndërkaq ato maksimale pritet të arrijnë deri në...

Një person në Suharekë gjersa punonte lëndoi fizikisht një fëmijë

Një person është arrestuar nën dyshimin se përderisa ishte duke punuar ka lënduar një fëmijë, të cilit fillimisht i është ofruar tretman mjekësor në...

Lajmet e Fundit